ورود اعضا
نام کاربری
کلمه عبور
اقامت استرالیا
مهاجرت به کانادا
ابزار و منابع
ویزاهای موقت
رابطه نمره آزمون فرانسه و امتیاز زبان برای مهاجرت به کانادا TEF

آزمون TEF یا Test d’évaluation de français از طرف اتاق بازرگانی و صنعت پاریس Paris Chamber of Commerce and Industry برگزار می شود. این آزمون تنها آزمونی است که CIC یا اداره مهاجرت کانادا نتیجه آن را برای ارزیابی سطح زبان فرانسه افراد به رسمیت می شناسد. اداره مهاجرت نتایج چهار بخش از این آزمون را برای ارزیابی آشنایی شما با زبان فرانسه احتیاج دارد.

    خواندن compréhension écrite
    گوش دادن compréhension orale
    نوشتن expression écrite
    مکالمه expression orale

اداره مهاجرت به نتیجه بخش گرامر و ساختار زبان lexique et structure این آزمون نیازی ندارد ولی به هر حال شما این بخش را هم به عنوان قسمتی از بخش های خواندن و گوش دادن امتحان می دهید. همان طور که احتمالا می دانید کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسه . برای نمره بندی مهاجرت می توانید هر یک از این دو زبان را به عنوان زبان اصلی (بدیهی است زبانی که بیشتر به آن تسلط دارید) و دیگری را به عنوان زبان رسمی دوم خود انتخاب کنید.

رابطه نمره آیلتس و امتیاز زبان برای مهاجرت به کانادا

این نوشته سه موضوع را در کنار یکدیگر بررسی می کند. موضوع اول نمرات آزمون آیلتس International English Language Testing System یا IELTS و مفهوم آنهاست. موضوع دوم نحوه امتیاز دادن اداره مهاجرت به شما به خاطر میزان تسلطتان به هر یک از زبان های رسمی این کشور است. موضوع سوم بررسی رابطه بین نمره آزمون آیلتس و امتیازبندی اداره مهاجرت برای آشنایی شما با زبان انگلیسی است.

سازمان تابعیت و مهاجرت کانادا Citizenship and Immigration Canada یا CIC بر اساس تسلط شما به زبان های رسمی کانادا به شما امتیاز می دهد. این امتیازات برروی پرونده مهاجرتی شما بخصوص در گروه های متخصصین Skilled Workers و کارآفرینان Entrepreneurs تاثیر بسزایی دارد. برای اثبات میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی بهترین روش آن است که در آزمون آیلتس IELTS شرکت کنید. این آزمون توانایی های شما را در چهار مهارت صحبت کردن Speaking، گوش دادن Listening، خواندن Reading و نوشتن Writing می سنجد. این امتحان نمره قبولی یا ردی ندارد؛ بلکه در هر یک از این مهارت ها به شما نمره ای بین ۰ تا ۹ می دهد.

در مورد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خود اشتغالی توضیح دهید

برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی شما باید دارای تجربه کافی در یک بیزینس بوده و قصد و توانایی ایجاد یا خرید یک کار را درکشور کانادا داشته باشید. علاوه بر اشتغال خود شما در این بیزینس، این کار باید به اقتصاد و فرهنگ، ورزش و یا کشاورزی کشور کانادا هم کمک کند. شغل پیشنهادی باید درآمد کافی جهت تامین خانواده شما را داشته باشد.
اگر شما برای استان کبک اقدام می کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • سرمایه حداقل ۱۰۰,۰۰۰ $ کانادا که به طور قانونی کسب شده باشد.
  • حداقل ۲ سال سابقه خوداشتغالی در شغلی که طرح ایجاد آن در کبک  را دارید.

در معیار انتخابی کبک، زمینه کاری شما محدود به فرهنگ، ورزش یا کشاورزی نیست.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی به چه صورت است؟

در این برنامه استانها می توانند اشخاصی  را که علاقمند به سکونت در یک استان خاص هستند را انتخاب کنند. اکثر استانهای کشور کانادا  در این برنامه شرکت دارند.

وضعیت کار و اشتغال در کشور کانادا به چه صورتی می باشد؟

مراکز استخدام نیروی کار در کشور کانادا ( HRCC) در بیش از 400 دفتردر سراسر این کشور اقدام به ارائه مشاوره مجانی وکاریابی برای  افراد می کنند. واحدهای اطلاعاتی HRCC ، اطلاعاتی جدید در مورد بازار کار به شما ارائه می دهند و به شما کمک می کنند تا مشاغل و فرصت های شغلی مورد درخواست ، مهارت های مورد نیاز و نحوه گذراندن دوره های تعلیمات و خدمات مورد نیاز آن مشاغل را برای یافتن کار بیابید. برای مثال در انتاریو ، وزارت کار سه نوع مجوز می دهد: نوع اول برای خدمات کارمندیابی است که از کارفرمایان حق الزحمه خود را دریافت می کند. نوع دوم برای خدمات استخدامی است که از جویندگان کار حق الزحمه خود را دریافت می داردو نوع سوم برای خدمات استخدام برای کمک در امور منزل به کار می رود. حق الزحمه این آژانسها برای مشاغل ثابت معمولا معادل سه ماه حقوق ناخالص یا 25 درصد از حقوق ناخالص سالانه است که معمولا توسط کارفرما پرداخت می شود.

وضعیت تحصیل در کانادا به چه صورتی است؟

کانادا  دارای نظام آموزشی متنوعی شامل مدارس خصوصی و دولتی در تمام پایه ها می باشد. هر کدام از ایالت ها و بخشهای مستقلا مسئول آموزش و پرورش در حوزه خود هستند؛ بنابراین ضوابط و معیارها به طور قابل ملاحظه ای از یک ایالت به ایالت دیگر و از یک بخش به بخش دیگر متفاوت است . با این وجود ، حکومت فدرال از آموزش بعد از دبیرستان ، کارآموزی و آموزش بزرگسالان در هر دو زبان رسمی حمایت می کند. تحصیلات رسمی در کانادا شامل سه سطح میشود : ابتدایی ، متوسطه ، و تحصیلات دانشگاهی. آموزش در مدارس ابتدایی و متوسطه رایگان است ؛ ولی والدین باید مبالغی را در هر ترم به عنوان هزینه های دانش آموز (student fee) برای کلاسهای فوق برنامه مثل موسیقی یا کلاسهای هنری بپردازد. معمولا سال تحصیلی در کانادا از هغته اول سپتامبر تا پایان ژوئن ( ده ماه ) می باشد و به دوره های تحصیلی ( ترم / نیمسال تحصیلی ) مختلف تقسیم می شود . کلاسهای درسی در مدارس دولتی از دوشنبه تا جمعه برگزار می شود و هیچ ساعت درسی در روزهای شنبه و یکشنبه وجود ندارد. کالج ها و دانشگاه های کشور کانادا شرایط پذیرش مختلفی دارند. عموما هرچه قدر دانشگاه معتبرتر باشدمقررات  و شرایط ورود سخت تر است. تمام دانشجویان خارجی باید انگلیسی را به خوبی بدانند (در کبک ، فرانسه لازم است ) و کسانی که زبان مادریشان انگلیسی نمی باشد ، باید امتحان TOEFL یا IELTS اکادمیک و ... بدهند.

 
کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به مرکز کاریابی بین المللی دروازه ملل پارس می باشد. طراحی وب سایت باParsCMS